Virtuální setkání pacientů

Virtuální setkání pacientů

První impuls

Na počátku bylo slovo… V našem případě jich bylo hned několik. Konkrétně šlo o nápad, jak propojit na jedné straně odbornou lékařskou veřejnost, kterou edukujeme v tématu primárních imunodeficiencí a na straně druhé pacienty, kteří některou z těchto vrozených poruch obranyschopnosti trpí. 
Pro obě skupiny jsme již měli samostatné projekty – v případě lékařů to byla pravidelně zveřejňovaná odborná sdělení v rámci samostatného projektu na portále proLékaře.cz – a v případě pacientů samostatný EDU web věnovaný této problematice. Jak je ale propojit tak, aby to bylo pro obě strany přínosné?
Řešení bylo jednoduché: ať se sejdou a vzájemně se informují o tématech, která je zajímají, či trápí!

Co bylo dál

První setkání jsme uspořádali v roce 2018. V příjemném prostředí hotelu na Vysočině se sešli lékaři s pacienty, kteří dorazili i se svými rodinami. Přednášek a workshopů se zúčastnilo 140 lidí a všem se akce líbila natolik, že jsme se společně s partnerem rozhodli pokračovat i v dalších ročnících. 
O rok později jsme se sešli ve stejném počtu opět na Vysočině a děti i dospělí si užili příjemný víkend plný nových i praktických informací, ale i zábavy. Další plánovaný ročník v roce 2020 narušil příchod pandemie COVID-19, kvůli níž jsme se z obav o zdraví všech zúčastněných rozhodli přesunout akci do virtuálního prostředí.

Výsledek

Účastníci byli sice ochuzeni o příjemné společné víkendové setkání v hotelovém komplexu, zato však mohli sledovat v přímém přenosu v pohodlí svých domovů na svých počítačových obrazovkách profesionálně zpracované přednášky jednotlivých spíkrů a pokládat jim své dotazy v reálném čase. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla debata odborníků na závěr každého bloku přednášek profesionálně moderovaná Jolanou Voldánovou.
A výsledek?
Virtuální setkání sledovalo dvakrát víc lidí, než byla tradiční účast na setkáních.
EDU web určený pacientům s primárními imunodeficity má více než 130 000 návštěv za rok a více než 180 000 zobrazení.

Použité služby

Funkční a účinné řešení najdeme pro
každého. Dosáhněte svých cílů pomocí
našich služeb.
Edukační weby

Edukační weby

Chcete oslovit určitý segment lékařů či lékárníků? Vytvoříme pro vás specializovaný web, který se bude věnovat tématům z pohledu vámi vybraných specialistů.
Více
Eventy

Eventy

Náš svět není jen online. Zajistíme pro vás semináře či jiné vzdělávací akce, setkání pacientů i lékařů, aj. Pronájem prostor, zajištění spíkrů i natáčení – vše je v naší režii.
Více
Zpravodajství a mailing

Zpravodajství a mailing

Všechny informace, které publikujeme, dokážeme doručit našim uživatelům rovnou do e-mailu prostřednictvím našich zpravodajů. Správná informace se tak dostane ke správným specializacím.
Více

Marek Fáč

Obchodní oddělení

V MeDitorial je parta lidí, které jejich práce naplňuje. Stále vymýšlíme, jak být ještě lepší a jít dopředu. A to mě baví. Obchodu se věnuji již 19 let a vždy hledám cesty. Jestli vás na našem webu cokoliv zaujalo, dejte nám vědět a pojďme společnou cestou."

Vyplňte pár údajů, ozveme se vám.